نشریه گلنار تفت
وبلاگ نشریه گلنار تفت 
لینک دوستان

 مدير كل اطلاعات يزد:
فعاليت شبکه‌هاي اجتماعي مجازي در ايران غيرقانوني است
بر فعاليت فرقه ضاله "بهائيت" اشراف اطلاعاتي داريم

مدیرکل اطلاعات استان یزد کار فرهنگی و تحکیم بنیان‌های ارزشی در جامعه و خانواده را راهکار اصلی بهبود وضعیت حجاب و عفاف در استان دانست.

به گزارش خبرنگار ما مدیر کل اطلاعات استان در جمع اصحاب رسانه استان يزد ضمن ایراد سخنانی در خصوص جایگاه و منزلت خبرنگاری در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به سولات مطرح شده توسط آنها پاسخ داد. وي ضمن اشاره به ویژگی‌های استان دارالعباده و دارالعلم یزد، شرافت، سخت کوشی، ولایتمداری، قناعت، پاکدامنی را از ویژگی‌های بارز مردمان این استان برشمرد و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای استان به خصوص شهید محراب آیت الله صدوقی (ره) و مرحوم آیت الله خاتمی (ره) و مرحوم حجت الاسلام و المسلمین صدوقی (ره) و نکوداشت یاد خبرنگار شهید محمود صارمی عنوان داشت: اصحاب رسانه در جامعه امروز نقش و جایگاه مهمی را دارند و لازم است اهتمام ویژه‌ای در راستای حفظ نظام و ارزش ها و دست آوردهای آن داشته و از اقدامات غیر حرفه‌ای پرهیز نمایند.

وی تاکید کرد: با توجه به رسالت سنگین اصحاب رسانه، خبرنگاران و سایت‌ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی حفظ استقلال آنها ضروری است.  تهدیدات موجود در این حوزه موضوعی بود که مديركل اطلاعات استان يزد در ادامه صحبت خود به آن پرداخت و خواستار توجه جدی خبرنگاران و اصحاب رسانه به عدم درج مطالبی که مورد سوء استفاده دشمنان و شبکه های ماهواره‌ای ضد انقلاب قرار می‌گیرد.

در ادامه نشست اصحاب رسانه و خبرنگاران سوالات خود را مطرح کردند كه وي در خصوص میزان موفقیت اداره کل اطلاعات استان در کشف توطئه‌های دشمنان با توجه به مذهبی بودن استان یزد، گفت: الحمدالله با تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) و چشم تیزبینی که دارند، توطئه‌های دشمن شناسایی و در نطفه خفه می‌شود و در این راستا اقدامات بسیار خوب پیشگیرانه و مقابله‌ای انجام شده است.

وي ادامه داد: منافقین و سایر گروهک‌های ضدانقلاب در حال حاضر تهدیدی برای استان محسوب نمی‌شوند و متاسفانه بیشترین سرمایه گذاری دشمن در حوزه فرهنگی است که برای خنثی کردن آن همت همگانی و عزم ملی را طلب می‌کند. مديركل اطلاعات استان يزد در خصوص نقش اداره اطلاعات استان در رفع مشکلات استان نيز گفت: این اداره کل ضمن رصد و شناسایی مشکلات در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... نقش اطلاع رسانی دقیق به مسئولین استان و ایجاد حساسیت در آنها را بر عهده دارد. ضمن اینکه در جلسات و کمیسیون‌های تخصصی نیز نظرات کارشناسی خود را جهت رفع مشکلات ارائه می‌کند.

وي مهمترین اقدامات اداره کل اطلاعات در سال‌های اخیر را اطلاع رسانی به مسؤولین تصمیم گیر استان عنوان كرد و افزود: اين از جمله وظایف ذاتی این اداره کل است که بصورت مستمر انجام می‌شود.

مقابله با اقدامات سرویس‌های جاسوسی بیگانه و اقدامات توجیهی صورت گرفته برای مدیران و کارشناسان در این راستا، شناسایی فعالیت مرتبطین نفاق و سایر گروهک‌های ضدانقلاب و اقدام لازم در این زمینه،شناسایی و برخورد با شبکه‌های هرمی و تعطیلی فعالیت آنها در یزد، اشرافیت اطلاعاتی بر محیط‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی و رصد مسائل امنیتی در این محیط ها و اقدامات لازم جهت سالم سازی محیط ها، ضربه به باندهای کلان مواد مخدر استان، از ديگر مواردي بود كه مديركل اطلاعات به آن اشاره كرد.

وي در خصوص نقش اداره کل اطلاعات در عزل و نصب مدیران نيز گفت: براساس قانون تعیین صلاحیت مدیران برای پست های حساس و کلیدی دستگاه های اجرایی استان توسط اداره کل اطلاعات صورت می گیرد. ملاک عمل هم عملکرد افراد براساس قانون و ضوابط ، تبعیت از مقام معظم رهبری و رعایت خط قرمزها و التزام به ولایت فقیه است.

حد و مرز ورود اداره کل اطلاعات یزدبه جناح بندی‌های سیاسی از ديگر سوالات مطروحه در اين جلسه بود كه مديركل اطلاعات در اين خصوص گفت: اداره کل اطلاعات خلوتگاه اسرار مردم و نظام است و پرسنل خدوم آن فاقد هرگونه گرایش سیاسی به جناح های سیاسی کشور می باشند و با تاسی به فرمایشات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری ، مستقل و منزه هستند. ضمن اینکه قوانین داخلی وزارت نیز ورود پرسنل را به جناح بندهای سیاسی منع نموده است.

وي در خصوص شبکه‌های اجتماعی مجازی مثل فیس بوک نيز اظهار نظر كرد كه طبق قانون جرائم رایانه ای و بنا به مصوبه کار گروه تعیین مصادیق محوایی مجرمانه، فعالیت سایت های فیس بوک، فرندفید و توییتر که از جمله شبکه‌های اجتماعی معروف بوده و خاستگاه آنها در آمریکا است،در جمهوری اسلامی ایران غیر قانونی تشخیص داده شده است.

وي در پاسخ به سوالي با اين مضمون كه “آیا فرقه ضاله بهائیت در استان یزد فعال است و آمار آنها چقدر است“ نيز گفت: فرقه ضاله بهائیت فعالیت خود را بر روی جوانان و نوجوانان متمرکز کرده و از هر فرصتی برای جذب آنها استفاده می کنند. یکی از شیو های آنها استفاده از گفتگوی هدفمند است که با بکارگیری دختران جوان و بزک کرده، خود را به جوانان نزدیک کرده و سعی در فریب آنها را دارند. و الحمدالله اشرافیت اطلاعاتی بر فعالیت آنها وجود دارد.

وي وضعيت قاچاق و مصرف مواد مخدر در استان را ارزيابي كرد و افزود:استان یزد به دلی موقعیت خاص جغرافیایی خود در مسیر عبور کاروان های مواد مخدر است و سرریز مواد عبوری بدست مصرف کنندگان استان می رسد. که کیس های متعددی در این زمینه زده شده و کشفیاتی خوبی نیز وجود داشته و متاسفانه مدتی است گرایش به مواد مخدر صنعتی در استان افزایش یافته که برای رفع این مشکل علاوه بر هماهنگی بیشتر بین ارگان های عمل کننده در مبارزه با مواد مخدر عزم همگانی و ملی را طلب می کند.

“امانت داری و حفظ اسرا مخبرین و گزارشگران تا چه اندازه توسط اداره کل اطلاعات رعایت می شود؟“ ديگر سوال خبرنگاران استان يزد بود كه وي در پاسخ گفت: وظیفه قانونی و شرعی تشکیلات اطلاعاتی حفظ امانت و اسرار مخبرین است و سازو کارهای قانونی مناسبی در داخل سیستم جهت این مسئله اندیشیده شده است.

وي اعلام داشت:همه نشریات محلی به صورت مستمر مطالعه و رصد  میشود و از تلاش همه عزیزان در این عرصه تشکر می شود و هر چند وضعیت نشریات استان وضعیت خوبی است ولی تا رسیدن به وضعیت مطلوب نیازمند تلاش بیشتری از سوی همه عزیزان می باشد.

وي کار فرهنگی و تحکیم بنیان های ارزشی در جامعه و خانواده را راهکار اصلی بهبود وضعیت حجاب و عفاف در استان دانست و افزود: هر چد برخورد با مصادیق بارز بد حجابی و بی حجابی نیز نمی تواند از دستور ار انتظامی خارج شود.

وي مهمترین معضل فرهنگی استان را تاثیر پذیری اقشاری از جامعه از تهاجم فرهنگی دانست و افزود: بروز آن را در حوزه‌های حجاب و عفاف، گرایش به ماهواره، مواد مخدر، مزاحمت خیابانی، افسار گسیختگی در روابط پسر و دختر و... را شاهد هستیم و راه حل آن نیز مقابله فرهنگی با تهاجم فرهنگی بیگانه است. که عزم ملی و همگی را می طلبد و نیازمند برنامه ریزی منسجم از خانواده، دبستان تا دانشگاه و... است.

وي در خصوص نحوه برخورد اداره كل اطلاعات با برخی از کارمندان دولت تعمدا در ناراضی کردن مردم نقش دارند نيز گفت: درهمه ادارات دولتی ساز و کارهایی برای نظارت بر فعالیت کارمندان وجود دارد از جمله حراست محیط ها که در صورت وصول گزارش و یا مشاهده کوتاهی، توسط آ«ها بررسی و اقدام قانونی لازم با فرد متخلف صورت می پذیرد.

مديركل اطلاعات استان يزد گفت: در راستاي برخورد با ارتشاء در ادارات و مسئله زیر میزی پزشکان نيز موارد ذکر شده از مصادیق وظیفه ذاتی تشکیلات اطلاعاتی نیست ولی چنانچه گزارشی از طریق شهروندان واصل شود به مبادی ذیربط برای پیگیری ارسال می شود.

وي در خصوص وضعیت فعالیت شرکت های هرمی در استان نيز گفت: برخی از شرکت های هرمی مثل کوئست، ارمغان خلیج فارس، پارمیس تجارت پارسیان، پالینور و امگا در یزد فعال بودند که با آنها برخورد شده است و برخورد با برخی از شرکت های دیگر نیز در دستور کار قرار دارد و فردی به عنوان مقام دولتی عضو در شرکت های هرمی نداریم.

مديركل اطلاعات استان يزد در خصوص برخورد با قاچاق اتباع بیگانه در استان نيز گفت: چون این بحث جزء وظایف ذاتی تشکیلات اطلاعاتی نیست، ما نقش اطلاع رسانی به ناجا را داریم و متاسفانه با توجهبه موقعیت جغرافیایی استان قاچاق اتباع بیگانه در استان وجود دارد که این موضوع توسط ناجا پیگیری می شود.

وي در خصوص افزايش میزان ارتکاب جرم در استان نيز گفت: امنیت اجتماعی و فرهنگی در استان یزد به توجه به عقبه و پیشینه اعتقادی مردم و حضور روحانیت معظم استان از شرایط مطلوب و ویژه ای برخوردار است. اما دلایلی در این خصوص قابل طرح می باشد از جمله مهاجر پذیر بودن استان، افزایش جمعیت و عدم تناسب آن با میزان اشتغال و عدم استفاده بهینه از مراکز تفریحی و فرهنگی موجود، تاثیرپذیری از تهاجم فرهنگی و... که رصد وضعیت اجتماعی جامعه و اطلاع رسانی و ارائه تحلیل به مبادی ذیربط جهت تصمیم گیری توسط این اداره کل صورت می گیرد و مهمترین راه کار نیز تقویت ارزش های دینی و اخلاقی و اعتقادات مذهبی مردم می باشد. ضمن اینکه اقدامات نیروی محترم انتظامی نیز در پیشگیری از برخی جرائم موثر است.

مدیر کل اطلاعات استان يزد در پايان اضافه نمود: بسیاری از مواردی که توسط اصحاب رسانه مطرح شد از وظایف ذاتی این مجموعه نیست ولی با تعاملی که با مسئولین استان وجود دارد مشکلات و نارسائی ها جهت  پیگیری منعکس می شود و اگر مشکل یا نارسایی در حدی برجسته و مهم شود که ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشانه رود با اذن مقام عظمای ولایت تشکیلات اطلاعاتی در آن حوزه ورود خواهد کرد.

[ ] [ ] [ خبرنگار ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با نظرات وپیشنهادات و انتقادات سازنده خود ما را در ارائه نشریه دلخواه شما خوانندگان محترم
راهنمایی نمایید.
امکانات وب